Ημερομηνία Δημιουργίας: 13 Μάρτιος 2021
Ημερομηνία Ενημέρωσης: 16 Απρίλιος 2024
Calling All Cars: Escape / Fire, Fire, Fire / Murder for Insurance
Βίντεο: Calling All Cars: Escape / Fire, Fire, Fire / Murder for Insurance

Ήταν ένα συναρπαστικό Σαββατοκύριακο για το Starcraft 2 eSports σκηνή. Κατά τη διάρκεια του Σαββατοκύριακου, 8 παίκτες συνεργάστηκαν για να γίνουν ένας παίκτης στην πρώτη Starcraft 2: κληρονομιά του κενού Τουρνουά Archon Mode.

Πάνω από ένα μακρύ Σάββατο Bomber, MMA, violet, MaSa, HuK, MC, DongRaeGu και True αγωνίστηκαν έξω για να δουν ποιοι συνεργάστηκαν δούλεψαν το καλύτερο. Οι παίκτες συνεργάστηκαν μεταξύ τους για διάφορους λόγους, από την ευκολία εύρεσης ενός παίκτη που παίζει τον ίδιο αγώνα με τα μέλη των ίδιων ομάδων. Ωστόσο, στο τέλος ήταν δύο παίκτες που συνεργάστηκαν επειδή ήταν φίλοι που το έφεραν όλοι μαζί.

Η HuK και η MC μπόρεσαν να νικήσουν τους Bomber και MMA στους πρώτους αγώνες της ημέρας κερδίζοντας 3 από τα 5 παιχνίδια. Μετά από αυτό ήταν ο violet και ο MaSa, ο οποίος ήταν ένας γρήγορος πρώτος δύο αγώνες, αλλά μετά από ένα τεράστιο 3ο παιχνίδι, οι HuK και MC μπόρεσαν να σφραγίσουν τη νίκη.

Στον τελικό γύρο, έπρεπε να αντιμετωπίσουν την τελευταία φορά το Bomber και το MMA. Ο βομβιστής και ο ΜΜΑ μπόρεσαν να κερδίσουν στον πρώτο γύρο, ωστόσο, οι ακόλουθοι τρεις γύροι πήγαν στο HuK και MC για να γίνουν πρωταθλητές της Red Bull Battle Grounds 2015.

Όσο για τον τρόπο με τον οποίο η ομάδα έφτασε στην καρδιά του, ο ίδιος ο HuK είχε ζητήσει από την MC να αποχωρήσει από τη συνταξιοδότησή του για ένα τελευταίο τουρνουά, όχι μόνο επειδή γνώριζε ότι ο MC ήταν ένας μεγάλος παίκτης πρωτοπόρος, αλλά και επειδή ήταν στενοί φίλοι όταν ο HuK έπαιζε στην Κορέα Υγρό. Με όλους τους διαφορετικούς τρόπους με τους οποίους οι παίκτες είχαν συνεργαστεί, φαίνεται ότι ο δεσμός φιλίας ήταν σε θέση να δημιουργήσει τον τελικό Αρχιόν.