Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Χαμένος 2η ημέρα και κόλον. Ημιτελικοί

Ημερομηνία Ενημέρωσης: 6 Ενδέχεται 2024
Anonim
Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Χαμένος 2η ημέρα και κόλον. Ημιτελικοί - Παιχνίδια

Περιεχόμενο

Μετά τον πρώτο και δεύτερο γύρο των εξοντωμάτων, τέσσερις ομάδες αντιμετώπισαν σήμερα το απόγευμα στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Smite στην Ατλάντα της Γεωργίας. Και οι δύο ομάδες από τις περιοχές της Βόρειας Αμερικής και της Ευρώπης παρέμειναν και οι δύο έπρεπε να αντιμετωπίσουν τους περιφερειακούς εταίρους τους στους ημιτελικούς.

Ο πρώτος αγώνας της ημέρας ήταν μεταξύ Titan και SK Gaming, και από την ευρωπαϊκή περιοχή.

Ο Τιτάνας είχε μια απίστευτη ιστορία, που προέρχεται από την κατάταξη των ερασιτεχνών στο τουρνουά Wildcard, ξεπερνώντας την SK για να εξασφαλίσει την πρώτη θέση στην περιοχή τους. Από την άλλη πλευρά, η SK Gaming έχει μια μεγαλύτερη επαγγελματική σταδιοδρομία, και με αυτό έχει δημιουργήσει ένα ειδικό fanbase. Έχουμε δει πολλούς οπαδούς της SK στο SWC, παρά το γεγονός ότι λαμβάνει χώρα στη Βόρεια Αμερική.

Παιχνίδι Ένα

Και οι δύο ομάδες εμφανίστηκαν καλά στην αρχή του πρώτου παιχνιδιού, χωρίς να σκοτώσουν για δέκα λεπτά. Ο Τιτάν κατάφερε να χτυπήσει με το πρώτο αίμα, ξεσπώντας σε ομαδικό αγώνα που τερμάτισε με 4-2 για τον Τιτάνα. Το παιχνίδι συνέχισε να παραμένει ακόμα, με τον Τιτάνα να ασκεί πίεση στην SK, με 2 ή 3 μάρκες μπροστά μέχρι τα 30 λεπτά, όταν ο Τιτάνας νίκησε το Gold Fury και το Fire Giant. Με τον προστιθέμενο buff, την εμπειρία και τον χρυσό, ο Titan πήγε για τον εχθρό Phoenixes και κατάφερε να πάρει όλη την ομάδα της SK στη διαδικασία, με μια βαθμολογία 21-14. Ο Τιτάνας νίκησε τον Γίγαντα της Φωτιάς μία ακόμη φορά και πήγε για τον εχθρό Τιτάνα, εξασφαλίζοντας την πρώτη νίκη.

Παιχνίδι Δύο

Το δεύτερο παιχνίδι μεταξύ Titan και SK ξεκίνησε αργά, αλλά ο Titan εξασφάλισε το πρώτο σκοτώσει λίγο κάτω από 6 λεπτά μέσα Titan nabs άλλες 3 σκοτώνει από το 12 λεπτά, SK προσπαθεί να επιστρέψει. Στα 17 λεπτά, η SK καταφέρνει να καταλάβει τρία μέλη του Τιτάνα, αλλά δεν μπορούν να εξασφαλίσουν τη Gold Fury.

Χτίζοντας την ορμή τους, ο Τιτάνας σκοτώνει τέσσερις παίκτες της SK, προωθώντας το 20λεπτο με το σκορ 14-7 Τιτάν. Μετά από 30 λεπτά, υπάρχουν 3 μέλη της SK αριστερά και ο Τιτάνας κάνει τελική ώθηση στον εχθρό Φοίνικες. Ο Τιτάνας νίκησε τον εχθρό Τιτάνα και εξασφάλισε μια θέση στον τελικό με πιθανότητα $ 1,3 εκατομμύρια.

Ο δεύτερος αγώνας είναι ανάμεσα σε αδελφές ομάδες της Βορείου Αμερικής, Cognitive Prime και Cognitive Red.

Το Cognitive Prime είναι μια ομάδα βετεράνων στο επαγγελματικό κύκλωμα και σίγουρα ένα συμπάσχανο πλήθος στο SWC. Cognitive Red είναι η νεώτερη ομάδα, αλλά κατάφερε να εξασφαλίσει τον πρώτο σπόρο για τη Βόρεια Αμερική. Αυτό το παιχνίδι ήταν σίγουρα το καθένα.

Το πρώτο παιχνίδι μεταξύ Cog Prime και Cog Red ξεκινάει με τον πρωταθλητή να παίρνει το πρώτο σκοτώσει εναντίον του Red νωρίς, σε 1 λεπτό. Ο πρώτος αγώνας της μεγάλης ομάδας τελειώνει με ισοπαλία 4-4 στα 6 λεπτά. Το Cog Red καταφέρνει να αρπάξει την πρώτη Gold Fury, αλλά είναι ένα ριψοκίνδυνο παιχνίδι και χάνει τρεις παίκτες στην Prime. Ο κόκκινος οδηγεί στο χρυσό, αλλά είναι πίσω από την εμπειρία, με το σκορ σκοτώσει στο 10-7 για Prime. Μετά από 10 λεπτά πρωταθλήματος, η Red καταφέρνει να ισοφαρίσει το σκορ 14-14 στα 27 λεπτά. Είναι ένας στενός αγώνας, αλλά ο Κόκκινος παίρνει τον έλεγχο του χάρτη χάνοντας ολόκληρη την πρωταθλήτρια ομάδα. Πέουν μπροστά και νίκησαν τον Τιτάνα του Πρωθυπουργού για να κερδίσουν τον πρώτο αγώνα.

Το δεύτερο παιχνίδι αρχίζει με το πρώτο αίμα να πηγαίνει στο Cognitive Red, αλλά ο Prime παίρνει τον έλεγχο του χάρτη νωρίς και κυριαρχεί. Μέσα σε 24 λεπτά, ο πρωθυπουργός είναι μπροστά από 23-12 σε σκοτώνει και έχει σχεδόν πλήρη κάλυψη χάρτη. Ο Πρωθυπουργός κινείται προς τα Φοινίκες του Κόκκινου και σπρώχνει προς τον Τιτάνα, αλλά ο Κόκκινος στρέφει τα τραπέζια και καταφέρνει να τα αποσπάσει πριν πέσει ο Τιτάνας. Το Cognitive Red σπρώχνει πίσω, κερδίζοντας 4 παίκτες της Prime σε 27 λεπτά. Ο Κόκκινος παίρνει τον Γίγαντα της Φωτιάς, ενώ ο Πρωθυπουργός αρπάζει μια άλλη ήττα της Χρυσής Φλόγας. Ο πρωταθλητής πηγαίνει μετά από τον αποδυναμωμένο εχθρό Τιτάν πάλι στα 40 λεπτά και το παίρνει κάτω για να κερδίσει το παιχνίδι, που δέχεται τον αγώνα 1-1. Αυτό το παιχνίδι είναι το μεγαλύτερο στο Πρωτάθλημα μέχρι στιγμής.

Παιχνίδι 3

Το τελευταίο παιχνίδι μεταξύ της Γνωστικής Κόκκινης και της Γνωσιακής Πρωτομαγιάς ξεκινάει με το κόκκινο να αρπάζει το πρώτο αίμα μετά το πρώτο λεπτό. Και οι δύο ομάδες μένουν αρκετά ακόμη και κατά τη διάρκεια των πρώτων δέκα λεπτών, αλλά ο πρωταθλητής κυριαρχεί στον πρώτο αγώνα της ομάδας και παίρνει την πρώτη Gold Fury για να τους δώσει το προβάδισμα στο χρυσό και την εμπειρία. Μετά από αυτή την πρώτη ώθηση, ο Prime παίρνει τον έλεγχο του χάρτη και προσγειώνεται μια γρήγορη νίκη, νικώντας τον Titan του Red μετά από 27 λεπτά. Ο γνωστικός πρωταθλητής νικητής εναντίον της αδελφής ομάδας και θα πάρει τον Τιτάνα κατά τη διάρκεια των αύριο τελικών.

Η δεύτερη μέρα του παγκόσμιου πρωταθλήματος Smite έχει τελειώσει, αλλά η διέγερση δεν έχει τελειώσει.

Θα καλύψουμε αύριο τους τελικούς και τους αγώνες παρηγοριάς, καθώς και τους τελικούς του διαγωνισμού cosplay, οπότε παραμείνετε συντονισμένοι στο GameSkinny για όλες τις ενημερώσεις του Παγκοσμίου Πρωταθλήματος Smite για το 2015. Εάν δεν βρίσκεστε στο SWC, μπορείτε να παρακολουθήσετε αύριο τον τελικό.